Logo
Turcja chce znieść wizy a UE zgadza się na to!

www.commons.wikimedia.pl

6 maja 2016 08:02

**Unia Europejska desperacko szuka sposobu aby zwalczyć kryzys migracyjny.  Jej ostatnim pomysłem na skuteczne rozwiązanie problemu z uchodźcami jest otwarcie granic. W środę Komisja Europejska przyjmie raport o wypełnieniu przez Turcję obowiązku liberalizacji wizowej.**

Moment, w którym Turcja stanie się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej spowoduje nasilenie się imigracji i tendencji terrorystycznych w Europie. Jako Europejczycy powinniśmy zadać sobie pytanie czy tego właśnie oczekujemy?

Rzeczniczka KE Mina Andreewa, komentowała:
„Komisja pracowała z Turcją nad tym, by zapewnić, że zaległe kryteria liberalizacji wizowej zostaną spełnione. W minionych tygodniach i dniach Turcja dokonała sporego wysiłku, by spełnić te kryteria. Komisja podsumuje te postępy w swoim raporcie, który przyjmie w środę”.


Pozytywne zaopiniowanie raportu otworzy drogę do podjęcia w czerwcu przez UE decyzji o zniesieniu wiz dla Turków. Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji, stwierdził ostatnio, że:  „Każdy kto twierdzi że Turcja jest państwem europejskim chce zniszczyć UE”.

pw

Źródło: www.forsal.pl/ www.zmianynaziemii.pl