Logo
Turcy zatrzymali kata tzw. Państwa Islamskiego

youtube.pl

16 maja 2016 17:04

Tureckie siły bezpieczeństwa zatrzymały siedmiu domniemanych członków tzw. Państwa Islamskiego (IS) . Wśród nich znajduje się „kat oraz wysoki przedstawiciel" dżihadystycznej organizacji na południu Turcji.

Jak podaje turecka agencja prasowa Anatolia – siódemka zatrzymanych niedawno przybyła z Syrii do Turcji, gdzie siły antyterrorystyczne policji i siły specjalne zatrzymały ją w miejscowości Elazig. Wszyscy umieszczeni są na razie w areszcie tymczasowym. Wśród zatrzymanych znajduje się najprawdopodobniej domniemany kat IS, odpowiedzialny za egzekucje na Syryjczykach. Aresztowani podejrzewani są o zorganizowanie wielu spotkań rekrutacyjnych, dla pozyskania nowych członków dla dżihadystycznej organizacji.

Początkowo Ankara oskarżana była o sprzyjanie radykalnym syryjskim organizacjom rebelianckim. Pomimo swej początkowej niechęci, latem 2015 r. przystąpiła do dowodzonej z Waszyngtonu koalizji antydżihadowskiej. Jak wynika z bilansu agencji Anatolia -w ciągu ostatnich 4 miesięcy do więzień tureckich trafiło 190 domniemanych członków IS.

 

 

NPo

Za: http://wiadomosci.wp.pl