Logo
TVN ukarany za manipulację... upomnieniem

fot. Wikimedia Commons

8 października 2016 10:22

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 5 października 2016 r. zajęła stanowisko w związku z mylnym przypisaniem wypowiedzi por. Arturowi Wosztylowi w programie TVN24, co było powodem nadesłania do KRRiT kilku tysięcy petycji z protestem.

"Krajowa Rada Rafiofonii i Telewizji udziela upomnienia stacji telewizyjnej TVN24 w związku z wyemitowaniem 6 września 2016 r. w programie TVN24 błędnej informacji dotyczącej osoby wypowiadającej się po premierze filmu "Smoleńsk". Sprawa wywołała nadesłanie do KRRiT kilku tysięcy petycji z protestem" – czytamy w dokumencie.

"W serwisie informacyjnym TVN24 nadano materiał filmowy, mylnie zapowiedziany jako wypowiedź pilota por. Artura Wosztyla. Wypowiedź dotyczyła przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jak wynika z wyjaśnienia TVN, mylne przywołanie nazwiska por. Artura Wosztyla nastąpiło w tej stacji już po otrzymaniu materiału filmowego z agencji" – czytamy dalej.

"[...] Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraża głębokie zaniepokojenie opisanym wyżej zdarzeniem, które ocenia w kategoriach art.13 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, tj. niedochowania zasady odpowiedzialności nadawcy za emitowane treści, a także braku odpowiedniej wrażliwości przy relacjonowaniu wydarzeń szczególnie poruszających opinię społeczną. Tego typu zdarzenia podważają wiarygodność programu informacyjnego TVN24" – uzasadnia decyzję KRRiT.

PJ
Źródło: KRRiT