Logo
TVP nie będzie transmitować finału WOŚP?

20 września 2016 11:30

Telewizja Polska jeszcze nie zadecydowała, czy będzie transmitować 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak poinformował "Press" organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już informują swoich partnerów, że TVP nie będzie pokazywać finału planowanego na 17 stycznia przyszłego roku. ​Z kolei rzecznik WOŚP wskazuje, że żaden z nadawców nie powiedział jednoznacznie, że nie będzie transmitować finału.​ ​

Portal powołuje się na słowa dyrektora Dwójki Marcina Wolskiego, który stwierdził, że gdyby to od niego zależało, ograniczyłby zaangażowanie telewizji w pokazywanie WOŚP. Wolski powiedział, że potraktowałby finał raczej informacyjnie, nie towarzyszyłby temu wydarzeniu z kamerą przez cały dzień jak dotychczas. Jednocześnie zaznaczył, że nie stawia się w opozycji do WOŚP i podkreślił, że cel zbiórki uważa za szlachetny.

We wrześniu rok temu sprawą transmisji z finału w TVP jeszcze się nie zajmowaliśmy. W tym roku też jeszcze nie mamy żadnych ustaleń - jest za wcześnie. Planujemy dopiąć szczegóły i 17 października ogłosić wszystko na konferencji. Powiemy wtedy o celu, o funkcjonowaniu sztabów i o formie współpracy z nadawcami telewizyjnymi - skomentował rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies. Dobies równocześnie podkreśla, że jeśli chodzi o przekaz telewizyjny z finału, to Fundacja WOŚP bierze pod uwagę różne możliwości. 


NW

Źródło: telewizjarepublika.pl