Logo
Uchodźcy ponad prawem? Morderca studentki z Fryburga był karany w Grecji

15 grudnia 2016 18:41

Afgański uchodźca, który jest podejrzany o zgwałcenie i zamordowanie studentki z Fryburga był już karany za próbę morderstwa w Grecji, jednak po roku został zwolniony z więzienia. Te doniesienia potwierdziła już niemiecka policja.

Porównano odciski palców sprawcy z odciskami zapisanymi w greckim banku danych. Wyniki badań wykazały, że chodzi o tę samą osobę. 17-letni Hussein K., przebywający od półtora tygodnia w areszcie śledczym, jest odpowiedzialny za brutalny gwałt i morderstwo młodej studentki, która wracała z dyskoteki we Fryburgu, mieście położonym na południowym zachodzie Niemiec.

Niby nic nowego - to jedna z setek zbrodni dokonanych przed imigrantów w Europie. Jednak tym razem sprawa bardziej złożona. Hussein K. w maju 2014 został skazany na 10 lat pozbawienia wolności za napaść i poważne zranienie kobiety w Grecji. Jak donosi "Sueddeutsche Zeitung", sprawca został już po roku zwolniony z więzienia, pod warunkiem regularnego zgłaszania się na komendzie, czego oczywiście nie robił.

Niemieckie MSW informuje, że w listopadzie 2015 roku Hussein K. zgłosił się na komendę policji we Fryburgu w Badenii-Wirtembergii i poprosił o azyl, jednak nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Jego odciski palców zostały wtedy zweryfikowane w europejskim systemie Eurodac, w którym znajdują się dane osób ubiegających się o azyl w UE, jednak to nie wykazało nic podejrzanego.

źródło: rmf24.pl
BS