Logo
UE kontra terroryzm. Po Nicei zakażą ciężarówek?

19 lipca 2016 14:21

Czytając ze smutkiem informacje o tragicznym zamachu terrorystycznym w Nicei oraz modląc się za jego ofiary, nie sposób nie porównać go do wydarzeń sprzed nieco ponad pół roku. W listopadzie islamiści krwawo zaatakowali we francuskiej stolicy. Po tych wydarzeniach europejscy przywódcy nie zrobili niczego realnego by zabezpieczyć Stary Kontynent. Postanowili natomiast utrudnić uczciwym obywatelom dostęp do broni. Czy tym razem eurokraci zakażą nam posiadania ciężarówek?

Terrorystów powalić na kolana miały już marsze ochranianych przez służby polityków chcących pokazać w ten sposób, że są „bliżej ludzi”, zmiana zdjęć profilowych na Facebooku na flagi krajów zaatakowanych, pisanie „Je suis...”, czy rysowanie kredkami po chodnikach. Po listopadowym zamachu w Paryżu eurokraci, zdaje się, weszli na wyższy poziom intelektualny i połączyli ataki z narzędziami, przy pomocy których dokonano straszliwych zbrodni.

Politycy słusznie zauważyli, że zamachów dokonano m.in. z broni palnej. Dokonali również trafnej refleksji, że broń może zabijać. Niestety brakło im już paliwa, by stwierdzić, że skoro pistolet uśmierca, to może nie tylko pozbawić życia praworządnego obywatela, ale również terrorystę. Słowem: zbyt trudnym dla rządzącej Unią Europejską nowej lewicy było połączenie prostych faktów. Skoro islamista zabija bronią, to Europejczyk tym samym sposobem może i powinien się bronić.

Stosowanie logiki tylko do pewnego etapu refleksji zaprowadziło Komisję Europejską i komisarz Elżbietę Bieńkowską na pogranicze absurdu i głupoty. Po listopadowych atakach postanowiono utrudnić obywatelom dostęp do broni palnej, mimo iż i tak Europa jest obecnie rozbrojona jak żaden inny kontynent. I nikt w euro-strukturach nie zauważył, że skoro od dawna nielegalnym jest posiadanie nielegalnej broni, a mimo tego terroryści ją posiadają, to kolejny zakaz nic w ich sytuacji nie zmieni. Natomiast szansa na obronę obywateli maleje. Jednak wiara lewicy w zmienianie świata ustawami zdaje się być niezachwianą.

Niestety - aż strach to pisać, gdyż te słowa mogą dotrzeć do uszu jakiegoś wpływowego eurokraty - Unia Europejska i jej organy mogą wyciągnąć prosty, prostacki wręcz wniosek z zamachu w Nicei: skoro terrorysta zamordował ludzi przy pomocy ciężarówki, to czas zakazać posiadania takiego samochodu…

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZA DARMO NA PCH24.PL

Czytaj całość tekstu Michała Wałacha: 

http://www.pch24.pl/ue-kontra-terroryzm--po-nicei-zakaza-ciezarowek-,44679,i.html#ixzz4EqsbEC8w

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZA DARMO NA PCH24.PL