Logo
Ukraina: Bratobójcza strzelanina pomiędzy służbami, nie żyje kilku funkcjonariuszy

6 grudnia 2016 16:49

Jak informuje portal reporters.pl, w Kniażycach pod Kijowem doszło do starcia między dwoma ukraińskimi służbami specjalnymi – Korpusem Błyskawicznego Reagowania Operacyjnego i Państwową Służbą Ochrony.

Funkcjonariusze Korpusu Reagowania urządzili we wsi zasadzkę na groźną bandę, która od dłuższego czasu dokonywała grabieży i rozbojów w Kijowie i okolicach. Policja miała od informatora wiadomość, że tej nocy będzie napad na jeden z domów w Kniażycach i zaczaiła się na rabusiów na pobliskiej budowie. W sąsiednim domu włączył się w tym czasie alarm, co ściągnęło na miejsce dwa oznakowane radiowozy z 6-ma funkcjonariuszami Państwowej Służby Ochrony. Dostrzegli oni dwóch zaczajonych wywiadowców policyjnych w cywilu i uznali ich za przestępców, więc błyskawicznie ich obezwładnili i zatrzymali. Słysząc to zaczajony oddział szybkiego reagowania uznał, że jego wywiadowcy wpadli w ręce przestępców. Nie rozpoznał radiowozów i ruszył do szturmu. W kierunku samochodów poleciały granaty hukowe i posypały się serie z broni maszynowej. Służba Ochrony odpowiedziała ogniem.

W wyniku ostrzału na miejscu zginęło 5-ciu funkcjonariuszy – dwóch ze Służby Ochrony i dwóch wywiadowców zginęło od serii we własnym radiowozie, piąty zabity to funkcjonariusz Korpusu Reagowania. Wkrótce potem w szpitalu zmarł szósty policjant. Tymczasem słysząc strzelaninę 3-osobowa grupa przestępcza spłoszyła się i rzuciła do ucieczki w stronę Kijowa dwoma Toyotami Land Cruiser 200. Jednak po drodze trzecia grupa operacyjna policji zdołała ich schwytać. 

NW

Źródło: reporters.pl