Logo
Ukraińcy uciekają do Polski

youtube.pl

13 maja 2016 19:44

W przeciągu ostatniego roku, liczba mieszkań wykupionych w Polsce przez cudzoziemców wzrosła o 16%. Wśród nich największą grupę stanowią Ukraińcy – przez dwa lata powierzchnia wykupionych przez nich mieszkań w Polsce wzrosła aż o 90%.

Z danych udostępnionych w raporcie Home Broker dla MSWiA wynika, że liczba mieszkań wykupionych przez cudzoziemców w Polsce w 2015 r. wzrosła o 15,9% w porównaniu do 2014 r. i aż o 20,6% w porównaniu do roku 2013. Najbardziej zainteresowani są oni kupnem mieszkań w Warszawie, następnie w Krakowie i Wrocławiu. Mimo iż najwięcej ich w 2015 r. wykupili Niemcy (36,2 tys. km2), to tuż za nimi plasują się Ukraińcy (35,4 tys. km2). W ciągu ostatnich dwóch lat, powierzchnia wykupionych przez nich mieszkań wzrosła niemal o 90%, od zeszłego roku – 44%. Dla porównania – w przypadku Niemców wzrost wyniósł jedynie 2%.

Prawdopodobnie w związku z niestabilną sytuacją polityczno-gospodarczą we własnym kraju, Ukraińcy wyprowadzają się do Polski oraz inwestują w nieruchomości. Obcokrajowcy, kupując w Polsce nieruchomość, potrzebują na to zgody MSWiA, co nie dotyczy jednak mieszkań i lokali użytkowych.

 

 

NPo

Za: http://www.kresy.pl/