Logo
Ukraiński polityk: Zachodnia Ukraina powinna być zwrócona Polsce

5 września 2016 17:12

Lider lewicowej, antysystemowej partii Wielka Ukraina Igor Berkut uważa, że zachodnia Ukraina powinna zostać zwrócona Polsce. Berkut jest weteranem wojny w Afganistanie oraz specjalistą ds. walki z terroryzmem w sferze ekonomicznej.

Trzeba jeszcze raz przemyśleć tę kwestięNie jest tajemnicą, że dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin mają dokumenty świadczące o prawie do własności, którą odebrała im władza sowiecka, Armia Czerwona i tyran Stalin. Jeśli odrzucamy stalinizm, jeśli odrzucamy sowiecką władzę, odrzucamy komunizm [...] to powinniśmy zwrócić część zachodniej Ukrainy, do której weszły wojska sowieckie w 1939 na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow. Cała Europa będzie za - twierdzi polityk

Zapytany o to, jak z punktu widzenia prawa międzynarodowego wyglądałby taki ewentualny zwrot terytorium, odpowiedział, żeb byłaby to restytucja, zwrócenie nielegalnie zajętej ziemi. Igor Berkut to jeden z najczęściej cytowanych za granicą polityków w środkach masowej informacji i jeden z 20 najcześciej cytowanych za granicami Ukrainy polityków w kwestii Krymu.Jest autorem dwóch politycznych bestsellerów "Brat" oraz "Brat-2".

Natalia Wiślińska

Źródło: kresy.pl