Logo
Ukraiński zespół: Podlasie i Łemkowszczyzna będą ukraińskie

27 sierpnia 2016 11:09

Lider ukraińskiego zespołu Ot Vina w jednym z udzielonych wywiadów odniósł się do relacji z Polską. Jego zdaniem, już niedługo "Podlasie i Łemkowszczyzna będą ukraińskie".

Jurij Żurawel w wywiadzie dla "Dzerko Kolomyji" odniósł się do sprawy "ukraińskości" polskich terytoriów jak również do powstającego filmu Wołyń. O tym ostatnim powiedział, że "nie jest to dobra inicjatywa w tak trudnym dla Ukrainy czasie". Powstanie filmu łączy ze wzmożoną działalnością rosyjskiej agentury w Polsce. 

„Jeśli odwoływać się do historii, to staje się zrozumiałe, że na początku wszystkich stuleci były kataklizmy, w gdy jest wojna, to w kraju zwykle następuje stagnacja. Jestem pewien, że w latach 50 lat tego stulecia Krym i Kubań, Podlasie i Łemkowszczyzna będą ukraińskie. Na naszych terenach pojawi się nowa fala kultury oparta na ukraińskim folklorze. To będzie wybuchowa mieszanka, którą później będą naśladować wszystkie kraje”  - powiedział Żurawel.

Zespół Ot Vina miał w Polsce dwukrotnei grać koncerty - w Przemyślu i Warszawie. Znany z pochwał dla Stepana Bandery lider nie został jednak wpuszczony ze swoimi muzykami na terytorium Polski.

PS

źród. kresy.pl