Logo
Urzędniczy skandal! Podlaskie nie dostanie ani grosza z programu "Polska Wschodnia" przez niekompetencję urzędników

fot. Wikimedia Commons

4 lipca 2016 21:25

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy konkurs programu Polska Wschodnia będzie porażką województwa Podlaskiego. Przez niekompetencję i opieszałość urzędników mieszkańcy tracą szansę na inwestycje w infrastrukturę.

Portal "Dzień dobry Białystok" ujawnia, że unijny program Polska Wschodnia, przygotowany z myślą o wsparciu społeczno-gospodarczym pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego może okazać się porażką województwa ze stolicą w Białymstoku.

Chodzi o niebagatelną kwotę dwóch miliardów złotych, przeznaczonych wyłącznie dla 5 najsłabiej rozwiniętych regionów w kraju. Warunki? Porządny projekt wraz z niezbędną dokumentacją. Okazuje się, że to zbyt wiele dla urzędników Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, którego projekt odpadł już na etapie oceny formalnej z powodu niekompletnej dokumentacji i opóźnień.

Ten sam urząd zasłynął niedawno przelewem 4 milionów złotych na konto oszustów, którzy wysłali maila z numerami kont i prośbą o przesłanie środków finansowych. Czy jest jeszcze szansa na pieniądze dla województwa? Jest. Warunki są takie same. Budżet? Już o 1,18 mld mniejszy z uwagi na akceptację projektów złożonych przez urzędy w pozostałych województwach. Jeśli drugie podejście okaże się bezowocne, to Podlasie nie wybuduje już nic ze środków unijnych aż do 2020 roku.

 

Paweł Jaworski
Źródło: dziendobry.bialystok.pl