Logo
USA deportują imigrantów

youtube.pl

13 maja 2016 19:18

Jak informuje agencja Reuters, do końca czerwca amerykański urząd imigracyjny ma przeprowadzić serię deportacji imigrantów, którzy nie mają przy sobie odpowiednich dokumentów. Wśród deportowanych znajdą się także matki z dziećmi. Działanie to ma zniechęcić nielegalnych imigrantów do przybywania do USA.

Aresztowania, a po nich przymusowa deportacja, dotyczyć mają matek z dziećmi, którym już wcześniej nakazano opuszczenie Stanów Zjednoczonych, ze względu na złamanie przepisów imigracyjnych. Działaniami tymi objęte mają być także osoby, które na terytorium USA dostały się bez opieki dorosłych, ale w ostatnim czasie ukończyły 18 lat.

Deportacje mają objąć przede wszystkim Teksas, Georgię i Karolinę Północną. Jak szacuje agencja Reuters, będzie to największa tego typu operacja, z planowanych w tym roku przed administrację Baracka Obamy. Ostatnie akcje tego typu krytykowane były ostro przez część polityków partii demokratycznej z Hillary Clinton na czele, a także przez środowisko adwokatów imigracyjnych. Działania te mają na celu zniechęcić nielegalnych imigrantów do przyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

 

 

NPo

Za: http://wiadomosci.wp.pl/