Logo
USA: Dwie Polki nagrodzone za Czarny Protest

12 grudnia 2016 20:53

Redakcja amerykańskiego magazynu "Foreign Policy" wyróżniła Barbarę Nowacką z Inicjatywy Polskiej i Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem za organizację tzw. Czarnego Protestu. Polki zostały wyróżnione nagrodą "Global Thinkers". Otrzymały wyróżnienie w kategorii "the challengers". 

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie prawa kobiet są atakowane. Czarny Protest Polek przeciwko próbom wprowadzenia drakońskiego prawa antyaborcyjnego pokazał, że kobiety maja siłę, by bronić się przed tymi atakami - napisała na Facebooku Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Dziękuję za to wyróżnienie i gratuluję wszystkim dziewczynom, które jesienią zdecydowały się zawalczyć o swoje prawa". 2017 to będzie niełatwy rok. Na całym świecie mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na nasze prawa. Ale jest też nadzieja -  napisała członkini zarządu Razem.  Z kolei Barbara Nowacka na swoim profilu na Facebooku podziękowała za "Rok walki o demokrację, sprawiedliwość i poszanowanie prawa".

W poniedziałek lista została opublikowana w specjalnym papierowym i internetowym wydaniu "Foreign Policy", a wieczorem nagrody zostaną przyznane na gali w Waszyngtonie. Nagrodę dla Polek odbierze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

NW

Źródło: polsatnews.pl