Logo
USA: Sekretarzem stanu Donalda Trumpa zostanie znany burmistrz Nowego Jorku?

15 listopada 2016 18:04

Jak informuje agencja Reuters, faworytem w wyścigu o posadę sekretarza stanu w administracji nowego prezydenta USA Donalda Trumpa jest Rudolph Giuliani, słynny burmistrz Nowego Jorku. 

Anonimowe źródło agencji Reuters twierdzi, że innym kandydatem branym pod uwagę jestJohn Bolton, urzędnik pracujący u prezydenta George'a W. Busha, jako ambasador USA przy ONZ. Rudolph Giuliani od samego początku należał do zwolenników Trumpa. Obaj politycy przyjaźnią się od lat. Były burmistrz Nowego Jorku od samego początku wspierał Trumpa w wyścigu o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Giuliani pełnił obowiązki burmistrza Nowego Jorku w latach 1994 – 2001. Stał się rozpoznawalny za sprawą akcji „zero tolerancji”, walcząc z przestępczością i drobnym chuligaństwem. Rudolph Giuliani oczyścił Nowy Jork, który wcześniej był uznawany za jedno z najniebezpieczniejszych miast świata. Burmistrz był również powszechnie chwalony za dobrą organizację akcji ratunkowej po zamachu na World Trade Center. W środowiskach prawicowych jest uznawany za przedstawiciela skrajnie liberalnego skrzydła Partii Republikańskiej.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl