Logo
Viktor Orban poparł Donalda Trumpa

24 lipca 2016 13:41

Kolejne osoby ze świata polityki i biznesu dołączają do grona zwolenników kandydatury Donalda Trumpa. Tym razem poparł go... premier Węgier Viktor Orban.

Orban docenia zdanie Trumpa w zakresie polityki imigracyjnej, ale również bezpieczeństwa w Europie. Uważa, że Trump zaproponował "trzy skuteczne sposoby na walkę z terroryzmem".

"Nie jestem częścią kampanii Donalda Trumpa. Nigdy nie myślałem, że będzie  on najlepszym wyborem dla Europy i dla Węgier" - powiedział w trakcie partyjnej konferencji przywódca Fideszu.

Orban podziela poglądy Trumpa również w zakresie Unii Europejskiej. Kilka miesięcy temu wspierał kampanię pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Węgierski premier nie chciał tracić potężnego, eurosceptycznego sojusznika. "Unia Europejska jest niezdolna do obrony swoich własnych obywateli, swoich własnych granic zewnętrznych i która jest niezdolna do utrzymania wspólnoty razem - co pokazuje wyjście Zjednoczonego Królestwa. Czego innego trzeba by stwierdzić, że obecne przywództwo Europy zawiodło?" - mówił węgierski premier.

źród. Financial Times

PS