Logo
W 2016 roku wydaliśmy 46 milionów na uchodźców! Jak wyglądamy na tle innych państw?

2 lutego 2017 12:16

W ubiegłym roku Polska wydała na uchodźców 46 milionów złotych. Tak wynika z ustaleń portalu Onet. Jak wyglądamy w tym aspekcie na tle innych państw? 

Jak informuje Onet, powołując się na wywiad z Marią Złonkiewicz z portalu uchodzcy.info, płacimy 10 złotych na osobę. Z artykułu przebija przekonanie, że jest to zdecydowanie zbyt mało i w trakcie gdy świat uczestniczy w opanowywaniu kryzysu migracyjnego poprzez przeznaczanie znacznych środków finansowych krajom pogrążonym w wojnie, interweniuje wojskowo na terenach zajętych przez Państwo Islamskie - Polska ogranicza się "zaledwie" do udzielenia wsparcia finansowego.

Dla porównania Wielka Brytania oraz Norwegia zobowiązały się przekazania łącznie 2,9 mld euro na pomoc Syrii do 2020 roku, Niemcy zaoferowały 1,2 miliarda.

"Nasza pomoc jest niewielka. W przypadku wszystkich zarejestrowanych uchodźców z Syrii mówimy o kwocie mniej więcej 10 zł na osobę. Ministerstwo nie finansuje projektów na terenie konfliktu w Syrii. Tłumaczy, że pomaganie w samej Syrii jest niebezpieczne dla działaczy organizacji, a także trudne do monitorowania. Bezpośrednio w Syrii prowadzi działalność Polska Akcja Humanitarna, ale środki na ten cel musi pozyskiwać z innych źródeł niż polskie dotacje" – tłumaczy Maria Złonkiewicz w wywiadzie dla portalu Onet.

PJ
Źródło: Onet.pl