Logo
W Polsce powstaje największa w Europie grupa stoczniowa! "Przywracamy Polsce potencjał 770 km linii brzegowej"

fot. Wikimedia Commons

24 stycznia 2017 08:24

Powstaje największa na Bałtyku i w Europie grupa stoczniowa. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się reaktywować przemysł stoczniowy. Stocznia Szczecińska została wykupiona od Towarzystwa Finansowego Silesia przez Fundusz Inwestycyjny Mars, który jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Przemysł stoczniowy jest nie tylko symbolem walki o lepszą Polskę ale w czasach III RP stał się symbolem utraconych szans. Chcemy przywrócić potencjał 770 km linii brzegowej, spowodować, by snów świadczył o sile gospodarki tak jak Rotterdam to znacząca część gospodarki holenderskiej. W przemyśle stoczniowym skupia się jak w soczewce kilka elementów planu zrównoważonego rozwoju, bo i reindustrializacja, powrót do wysoko zaawansowanych technologii innowacyjności i ekspansji eksportowej. Niech minie ten czas kiedy polscy chłopcy wyjeżdżali do stoczni duńskich czy niemieckich. Byśmy byli rozsadnikiem myśli technologicznej przemysłu stoczniowego. W kolejnych kadencjach naszej formacji politycznej będziemy realizować to jeszcze wyraźniej – mówił wicepremier Morawiecki.

Powstaje największa na Bałtyku i w Europie grup stoczniowych, to symbol z jakim planem zaczynamy odbudowy Stoczni Szczecińskiej. Daje to wielką szansę, że skuteczność Stoczni będzie się koncentrowała nie tylko na promach, ale i potencjale, którym zainteresowany jest MON, budowy obiektów wojskowych. Historycznie ta stocznia wybudowała najwięcej jednostek wojskowych, wznawiamy tę tradycję. Przed nami budowa okrętów podwodnych i jednostek Czapla, Miecznik, Kormoran – dodawał.

PJ
Źródło: TVP Info