Logo
W Stanie Wojennym prowadził Dziennik Telewizyjny w mundurze. Teraz strofuje dziennikarzy

fot. YouTube

5 czerwca 2016 09:27

Marek Tumanowicz, dziennikarz telewizyjny w latach 70. i 80 skomentował na swoim profilu społecznościowym obecną politykę kadrową Telewizji Polskiej. "Wyrzucają wartościowych dziennikarzy zastępując ich miernotami. Wiadomo - miernota jest posłuszna" – pisze.  

Tumanowicz występował między innymi w Wieczorze z Dziennikiem serwisu Wiadomości z Kraju oraz Dzienniku Telewizyjnym. W czasie trwania Stanu Wojennego w 1981-1982 roku występował w mundurze. Występy w mundurze były jego autorskim pomysłem. Dla wielu Polaków kojarzy się głównie jako wierny propagandzista Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Tym bardziej dziwi fakt, że ktoś z podobnym życiorysem odnosi się w taki sposób do kwestii związanych z mediami. 

CZYTAJ TAKŻE: Frasyniuk: "Ten ich patriotyzm, podparty wezwaniem do nienawiści wobec obcych, innych wyznań. To wszystko jest przerażające."

"Wyrzucają wartościowych dziennikarzy zastępując ich miernotami. Wiadomo - miernota jest posłuszna. Dążą do dyktatury - bo lękają się demokracji gdzie obowiązuje siła argumentów, a nie argument siły. Będą próbowali, przy pomocy ustawy, zdusić krytykę w internecie i zakazać manifestacji KOD. Dlaczego to robią? Bo się boją. Jak napisał K.I.Gałczyński: "Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom". Sic!" – pisze Tumanowicz na swoim profilu.

Po 1989 roku Marek Tumanowicz został dyrektorem programowym telewizji dzięki nominacji ówczesnego prezesa – Andrzeja Drawicza. Następnie podejmował się pracy jako stróż oraz szef ochrony z uwagi na problem z zatrudnieniem. 

 

Paweł Jaworski
Źródło: Marek Tumanowicz/Facebook / fot. YouTube