Logo
W TVP nie ma już miejsca dla WOŚP

17 października 2016 19:53

Telewizja Polska kończy współpracę z Jurkiem Owsiakiem. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyemituje TVN. 

TVP transmitowała finały WOŚPu od blisko 25 lat. Jednak wraz ze zmianą na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej, rozeszły sie jej drogi z Jurkiem Owsiakiem. Oto oświadczenie w tej sprawie:

Ogłosiliśmy dzisiaj nadawcę 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to kanał telewizyjny TVN w całej swojej programowej ofercie. Będziemy na satelicie, będziemy na „ziemi”, będziemy też w newsach i w rozpisce całodziennego programu.

Okazją do komunikatu było bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Już po raz czwarty zaprosiliśmy ludzi z całej Polski do wzięcia udziału w tej akcji. Tym razem wypełniliśmy wszystkie potrzebne formularze i zgłosiliśmy rekord do Księgi Guinnessa. Poprzedni należał do Niemców – ponad 11 tys. uczestników, a my zgłosiliśmy ich ponad 85 tys. Teraz nastąpi wielkie liczenie, wypełnianie formularzy z blisko 900 miejsc, w których bity był rekord. Super atmosfera wśród uczestników warszawskiego wydarzenia pod Pałacem Kultury i Nauki, większość to dzieciaki ze szkół podstawowych, które od wielu lat przyjeżdżają do nas na Finał WOŚP, aby pokazywać swoje umiejętności. Wszyscy byli kolorowi, pełni gwaru i tworzyli niesamowicie pozytywną atmosferę w wielkim namiocie, gdzie biliśmy rekord. Byli też dorośli ze współpracujących z nami firm – UPS i Volkswagen Polska. To także konkretny dowód na to, że nauka pierwszej pomocy trafia pod różne adresy z korzyścią dla wszystkich.

W namiocie nie mieliśmy żadnych logotypów Ministerstwa Edukacji Narodowej i temu podobnych, chociaż wydawałoby się naturalnym, żeby tam były, bo program jest realizowany w niemal wszystkich polskich szkołach podstawowych. Niestety od niemal samego początku, czyli od blisko 12 lat, Ministerstwo nie wykazuje większego zainteresowania jakąkolwiek współpracą z nami w tej dziedzinie. Mimo że ponosimy wszystkie koszty i uważamy, że taka działalność jest idealna dla organizacji pozarządowej i przez te 12 lat zapewniliśmy programowi ciągłość i ogromną skuteczność.

Podczas akcji bicia rekordu ogłosiliśmy także temat 25. Finału WOŚP – w tym roku zagramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Od tego momentu już można rejestrować sztaby i rozpoczynać współpracę z Fundacją przy organizacji Finału WOŚP.

Na koniec zostaje nam ogromna satysfakcja, że poderwaliśmy tak dużo ludzi do bicia rekordu. Cieszymy się, że Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” od tylu lat jest prowadzony wzorcowo, a każda wydana złotówka zwraca się w ratowaniu życia ludzkiego. Posiadane umiejętności zwiększają szanse uratowania poszkodowanego nawet o kilkadziesiąt procent. Ta cała zadyma odbyła się w wielkim namiocie na maksa zapełnionym ludźmi. Na miejscu widziałem bardzo wielu dziennikarzy – co od strony edukacyjnej jest nie do przecenienia. Cała nasza Fundacja wykonała super robotę i wszyscy, którzy przygotowali rekord u siebie są jak bohaterzy. Bardzo Wam dziękujemy!

A wracając do Telewizji Narodowej, to szkoda, że po 24 latach tworzenia najpiękniejszej akcji dobroczynnej na świecie, nikt z tej instytucji nawet nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać prośbę, którą do nich wystosowaliśmy. Odpowiedział za to TVN i z nimi będziemy grali.

 

źródło: Pikio.pl
BS