Logo
Wałęsa do Dudy: Albo Pan mnie przeprosi albo oddam Pana pod Sąd międzynarodowy

3 września 2016 15:02

Lech Wałęsa zamieścił na profilu społecznościowym Facebook wpis, w którym zarzuca Andrzejowi Dudzie złamanie prawa poprzez kłamliwe obrażanie byłego prezydenta. Wałęsa oskarża również profesora Sławomira Cenckiewicza.

Lech Wałęsa napisał: Panie prezydencie Duda. Pan przysięgał, że będzie Pan stał na straży prawa dopowiadając "Tak mi dopomóż Bóg". Rzekomo Pan jest prawnikiem. Wzywam, więc Pana albo Pan mnie przeprosi publicznie za publiczne obrażania ze złamaniem Prawa albo oddam Pana pod Sąd międzynarodowy. Posiadam wszystkie możliwe wyroki sądowe i zaświadczenia instytucji, że nie współpracowałem ze służbami. Wyroki są ostateczne minęły wszelkie terminy do ich podważania.

W dalszej części wpisu Wałęsa nawiązał do książki Cenckiewicza "SB a Lech Wałęsa: przyczynek do biografii". Cenckiewicz powinien odpowiadać z urzędu i nie tylko za karygodne łamanie prawa i zasad. Był pracownikiem Państwowym, kiedy pisał tego gniota za podatników pieniądze. Znał wyrok sądu znał zaświadczenie instytucji, w której pracował i napisał książkę i głosił odwrotne stanowisko. To jest nieprawdopodobne nie mogłoby się zdarzyć w państwie PRAWA". Nie miałem nic wspólnego ze współpracą Poderwaliście mi autorytet. Poniżyliście mnie wobec świata - zakończył Wałęsa.

Natalia Wiślińska

Żródło: Onet,pl