Logo
Wałęsa o Kaczyńskim: Trafi do więzienia za krzywdy, które wyrządził Polsce

13 października 2016 13:40

Były prezydent Lech Wałęsa w programie Kropka nad i" na antenie TVN24 wypowiedział się na temat polityków partii rządzącej. W ostrych słowach skrytykował podejmowane przez nich decyzję sugerując, że powinni oni znaleźć się w więzieniu. 

Monika Olejnik zapytała Lecha Wałęsę czy Jarosław Kaczyński zamierza wymazać go z historii. To jest nieprawdopodobne, to jest niemożliwe, to jest śmieszne, to jest głupie jak sam Kaczyński – odpowiedział Wałęsa. Kaczyński będzie rozliczony. To mu gwarantuję. Już niedługo zresztą. I prędzej czy później, kiedy demagogia, populizm, rozdawanie przestanie działać, to nie chciałbym być w jego sytuacji i mieć jego życiorysu. On zapłaci wysoką cenę za Smoleńsk i za wiele innych rzeczy, za niszczenie polskiego dorobku, za kłócenie Polski ze wszystkimi sąsiadami i innymi państwami. W związku z tym rachunek będzie naprawdę wielki i on chyba sobie zdaje wreszcie sprawę, że będzie go musiał zapłacić – powiedział Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa wypowiedział się również na temat katastrofy Smoleńskiej, obarczając winą Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński ma największą odpowiedzialność wynikającą z tego nieszczęścia Zapłacił cenę za głupi pomysł, za głupie rozpoczęcie w Katyniu kampanii wyborczej. I przy okazji zgubił tylu ludzi. Obawiam się, że to Kaczyński będzie w więzieniu za krzywdy, które Polsce wyrządził. Zapowiedział również więzienie dla premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy. Oni (prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło) będą w podobnych pomieszczeniach w swoim czasie, jak Polska się zorientuje, jak niszczą nasz dorobek – podsumował Wałęsa.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl