Logo
Wałęsa o PiS: wyrwać z korzeniami i wyrzucić

wikipedia.org

13 maja 2016 16:37

W „Faktach z Zagranicy” TVN 24 BiS były prezydent Lech Wałęsa odniósł się do rządów PiS oraz obecnej sytuacji w kraju. Mężczyzna uznał, że punktowanie rządów PO-PSL ubliża Polsce i demokracji, a do rządzących wystosował apel: „przez referendum poddajecie się, albo będziecie po prostu z okien wyskakiwać”.

„Oni bez przerwy szukają wrogów, w stylu sowieckim. Musi być zawsze wróg, żeby można było rządzić” – stwierdził były Prezydent, przekonując jednocześnie, że PiS „powinien usłyszeć wolę” protestujących uczestników marszów KOD. Jego zdaniem działania partii rządzącej szkodzą zarówno Polsce, jak i polskiemu wizerunkowi, więc „trzeba zrobić wszystko, żeby jak najszybciej, w sposób pokojowy, demokratyczny, tę ekipę zmienić”. Lech Wałęsa krytycznie wypowiada się także o Jarosławie Kaczyńskim, zarzucając mu tchórzostwo, naruszanie elementarnej zasady trójpodziału władzy oraz zasłanianie demontażu państwa „demagogią i populizmem”.  

W odpowiedzi na to były prezydent za „niezbędnie potrzebne” uważa powstanie wspólnego obozu sił opozycyjnych, do którego on się jednak na razie nie przyłączy. Zadeklarował jednak, że przystąpi do niego, kiedy tylko „młodzi” go o to poproszą. Wałęsa ostrzega także PiS  – „Kiedy przestanie działać populizm, wtedy jest wasz koniec, i to koniec albo demokratyczny, przez referendum poddajecie się, albo będziecie po prostu z okien wyskakiwać”

 

NPo

Za: http://fakty.tvn24.pl/