Logo
Wałęsa skarży się na Polskę niemieckiemu dziennikowi

fot. Wikimedia Commons

5 listopada 2016 18:56

Lech Wałęsa w wywiadzie udzielonym "Sueddeutsche Zeitung", poskarżył się na sytuację panującą w Polsce. "Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej" - mówił. 

Były prezydent twierdzi, że jeśli któreś z unijnych państw nie dostosuje się do "wspólnych zasad gry", powinno zostać z niego wykluczone. Zdaniem Wałęsy, takim krajem jest właśnie Polska.

Dawny przywódca "Solidarności" nawiązał również do braci Kaczyńskich i ich zwolnienia z kancelarii prezydenckiej w latach 90. "Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu".

Oprócz wykluczenia z Unii, Polsce powinien z pomocą przyjść "cały świat". "Ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani  - stwierdził. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata" - dodał były prezydent.

 

źródło: dw.com / telewizjarepublika.pl

N.