Logo
Waszczykowski chce uruchomić kontakty wokół Donalda Trumpa. Amerykańska Polonia pomoże?

fot. Wikimedia Commons

9 listopada 2016 12:44

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski w programie "Jeden na jeden" komentował wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych. Polski polityk podkreślił "Będziemy szanować każdy wybór Amerykanów".

"Wszystko wskazuje na to, że były to wybory twardych elektoratów. Elektorat Donalda Trumpa okazał się większy. Był ukryty, wiele ludzi nie przyznawało się. Tutaj zadziałał mechanizm negatywnej poprawności politycznej. On swoją retorykę bardzo naruszył poprawność polityczną, a wiele osób, którym prawdopodobnie nie podobała się ta postawa, szukali prostych odpowiedzi w tym globalnym świecie wielu decyzji, uznali, że to przywódca na nowe czasy" –​ mówił Waszczykowski.

"Z tego, co wiem, tam są Polacy, związani z Polonią. Trzeba będzie natychmiast uruchamiać wszystkie kanały. Jesteśmy na dobrej drodze, bo Amerykanie są w tej chwili u nas, więc my możemy mówić Amerykanom jasno: Polska jest zabezpieczonym krajem. Możemy odejść od tylko wyłącznie kwestii bezpieczeństwa wojskowego i przejść na poważną współpracę gospodarczą" – przekonywał.

PJ
Źródło: "Jeden na jeden" TVN24