Logo
Waszczykowski:"Dzisiaj nie widzę żadnych dokonań Donalda Tuska"

fot. Wikimedia Commons

11 lipca 2016 08:36

Minister Spraw Zagranicznych był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na jeden", emitowanego na antenie TVN24. Rozmowa dotyczyła między innymi starań Donalda Tuska o kolejną kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europy.

"Rozdanie na nową kadencję nie zależy od naszego poparcia, tylko od układów politycznych w Europie i od układów na tych szczytowych stanowiskach: KE, szef PE, szef RE, szef/szefowa służby działań zewnętrznych. To cztery stanowiska, które muszą być podzielone wg. ugrupowań partyjnych, ale tych europejskich, które są w PE. No i jeszcze dochodzi kwestia mężczyzna-kobieta. To pewna układanka i tutaj niewiele może zależeć od Polski" – mówił Waszczykowski.

"Dzisiaj nie widzę żadnych dokonań Donalda Tuska. Co to jest liberalna demokracja? Albo jest demokracja, albo jest liberalna demokracja. Kiedyś mieliśmy suwerenną demokracją w Rosji, socjalistyczną demokrację (…) Co to znaczy liberalna demokracja? Ja nie wiem. Dzisiaj nie wiem, jakie są zasługi pana Tuska po tym półtora roku. Gdybyśmy dzisiaj musieli decydować dla premiera Tuska na tym stanowisku, trudno by znaleźć zasługi, argumenty na poparcie" – stwierdził szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TVN24