Logo
Węgierska drużyna przywitana przez kibiców jak bohaterowie!

fot. Twitter

28 czerwca 2016 14:45

Węgierska reprezentacja w piłce nożnej została godnie przywitana przez tysiące fanów, kiedy przyleciała do Budapesztu z mistrzostw Europy. 

Już samo zakwalifikowanie się do rozgrywek uznano za ogromne osiągnięcie. Węgrzy ostatni raz na Euro grali prawie 40 lat temu. Na tegorocznych mistrzostwach podopieczni Bernda Strocka nie tylko zagrali świetne mecze, ale również wyszli z grupy. 

Piłkarze nie ukrywają swojego zadowolenia takim przywitaniem. "Jesteśmy szcześliwi, że możemy być znowu w domu, chociaż gdyby było to możliwe, zagralibyśmy jeszcze dłużej. Niestety stało się inaczej, ale cieszymy się z takiego powitania i mamy nadzieję, że to dopiero początek" - komentuje Zoltan Gera.

Węgierscy kibice mają dużo powodów do radości. Największą niespodzianką był wynik meczu z Portugalią: Madziarowie, po ofiarnej walce, zremisowali 3:3. Niestety w 1/8 finału trafili na rewelacyjną Belgię, której ulegli czterema bramkami, sami nie strzelając żadnej. 

Fanom jednak to nie przeszkadza. "Mieliśmy różne oczekiwania, ale chłopaki osiągnęli znacznie więcej. Zagrali perfekcyjnie" - mówi jeden z nich.

 

źródło: euronews.com

N.