Logo
Węgrzy dziękują Polakom za solidarność. Niezwykły spot na antenie TVP [WIDEO]

27 października 2016 12:28

W dniu 60. Rocznicy Powstania Węgierskiego na wszystkich antenach Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany okolicznościowy spot przesłany przez telewizję węgierską, w którym Węgrzy dziękują Polakom za solidarność w 1956 roku. 

Polacy zajmują w szczególne w historii Węgier. Wykazali oni w tamtym czasie niezwykłą solidarność z powstańcami. Od jesieni 1956 r. przez wiele miesięcy wysyłali na Węgry dary: leki, żywność, nawet materiały budowlane.By przypomnieć „węgierską jesień” 1956 roku, Telewizja Polska przygotowała szereg programów poświęconych temu wydarzeniu. Od 21 października do 10 listopada br. w programach informacyjnych i publicystycznych TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia będzie obecna tematyka 60. Rocznicy Powstania Węgierskiego. TVP pokaże też wiele filmów dokumentalnych, związanych z wydarzeniami sprzed 60 lat.

W dniu 60. Rocznicy Powstania Węgierskiego na wszystkich Antenach Telewizji Polskiej będą emitowane dwa okolicznościowe spoty: przesłany przez telewizję węgierską klip, w którym Węgrzy dziękują Polakom za solidarność w 1956 roku oraz przygotowany przez TVP Historia przypominający o wydarzeniach roku 1956 i zapraszający do oglądania programów na temat Rewolucji w TVP. Tego dnia logotypy kanałów TVP będą udekorowane wstążką w barwach Węgier.

NW
Źródło: centruminformacji.tvp.pl