Logo
Wiceminister sprawiedliwości: Kiszczak zmarł nie ponosząc odpowiedzialności

źródło: tvp.ifno

20 października 2016 11:41

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w programie "4 strony" powiedział, że "Gen. Kiszczak zmarł nie ponosząc żadnych konsekwencji w sprawie zabójstwa ks. Popiełuszki". Wiceszef resortu nawiązał w ten sposób do patologii polskiego sądownictwa. 

Warchoł odniósł się w ten sposób do rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, która przypada na 19 października. W 1984 r. kapelan warszawskiej "Solidarności" został brutalnie zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Do dzisiaj nie ustalono, kto zlecił dokonanie tej zbrodni, jednak według wielu domysłów był to gen. Kiszczak.

"Jedyną osobą, która ponosi karę w tym przypadku, jest pan Miernik, który odbywa karę pozbawienia wolności za to, że przeciwstawił się temu nieludzkiemu systemowi" - mówił wiceminister sprawiedliwości.

Zygmunt Miernik odsiaduje karę pozbawienia wolności na 10 miesięcy za rzuceniem tortem w sędzinę, która odroczyła proces gen. Kiszczaka ws. zabójstwa górników w kopalni "Wujek". 

"System ten puszcza wolno winnych, a osoby, które chcą pokazać paradoks i absurd naszego wymiaru sprawiedliwości, muszą odbywać karę pozbawienia wolności" - skomentował ten fakt Marcin Warchoł.

 

źródło: tvp.info

N.