Logo
Wiceszef Fideszu apeluje, aby oczyścić kraj z wpływów George'a Sorosa

11 stycznia 2017 17:58

 "Jakiekolwiek organizacje społeczeństwa obywatelskiego finansowane przez amerykańskiego miliardera George'a Sorosa powinny zostać wymiecione z Węgier" - oświadczył na konferencji prasowej wiceszef rządzącego na Węgrzech ugrupowania Fidesz Szilard Nemeth.

Nemeth przekonywał że Soros "sprowadza na Węgry wielki globalny kapitał i związaną z nim poprawność polityczną", a finansowane przez niego NGO mieszają się w politykę. "Te organizacje muszą zostać wypchnięte za pomocą wszelkich dostępnych narzędzi; uważam, że powinny zostać wymiecione" - zaznaczył wiceprzewodniczący Fideszu.

Można powiedzieć, że Nemeth w dosadny sposób rozwinął myśl premiera Wiktora Orbana, który w w grudniowym wywiadzie powiedział, że George Soros zostałby wyeliminowany w każdym europejskim kraju i zapowiedział, że organizacje pozarządowe będą prześwietlane pod kątem tego, czyje tak naprawdę reprezentują interesy.

Na wypowiedź Nemetha zareagowała, finansowana przez Sorosa, organizacja TASZ. "Nie wiemy dokładnie, jakie działania wymierzone w organizacje społeczeństwa obywatelskiego planuje rząd, ale najnowsze wypowiedzi nie wystraszyły nas" - napisała na facebooku.

 

MR

źródło: bankier.pl