Logo
Wielka Brytania nie chce nielegalnych migrantów i wprowadza nowe prawo

flickr.com

12 stycznia 2017 09:21

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził nowe prawo uskuteczniające powstrzymywanie napływu nielegalnych migrantów. Przepisy pozwolą służbom na dokładne sprawdzanie pociągów, które kursują z Belgii.

Możliwość przejazdu pociągiem w celu przedostania się na Wyspy próbowali wykorzystać nielegalni migranci z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Pociąg wyjeżdżający ze stacji w Belgii, nie zatrzymuje się na stacjach po drodze, tylko zmierza bezpośrednio do miast w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu migranci mieli odpowiednie warunki do nielegalnego przekraczania granic. 

Od teraz pociągi będą zatrzymywały się w "strefach kontrolnych", gdzie policja i służby graniczne będą mogły przeszukać skład, by zapobiec przedostawaniu się migrantów. Nowe prawo nakłada obowiązek na Belgię, by ta zabrała niechcianych przybyszy z powrotem. 

O problemie nielegalnego przekraczania granic z wykorzystaniem pociągów dyskutuje się od ponad roku, jednak dopiero teraz zdecydowano się na konkretne rozwiązania. Kwestia ta dotyczy przede wszystkim Belgii, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

 

źródło: express.co.uk

N.