Logo
Wilk: Będziemy proponować Polakom opuszczenie Unii jeżeli skutki Brexitu okażą się korzystne

fot. Jacek Wilk / Facebook

30 czerwca 2016 14:49

Poseł ruchu Kukiz'15 zapowiedział na konferencji w Sejmie, że Kongres Nowej Prawicy będzie proponował Polakom opuszczenie Unii Europejskiej, jeżeli skutki Brexitu będą korzystne dla Wielkiej Brytanii.

"Mówiliśmy o tym, co się wydarzyło od wielu lat. Przypominam Państwu, że w wyborach do europarlamentu w roku 2014, byliśmy jedyną partią konsekwentnie uniorealistyczną i powtarzaliśmy program, który tak naprawdę sprowadzał się do dwóch punktów: Po pierwsze, że albo UE się głęboko zreformuje i stanie się na powrót tym, czym była na początku, czyli wspólnotą gospodarczą, albo Unia Europejska się rozpadnie" – mówił poseł Jacek Wilk.

"Wielka Brytania może pokazać, że po wyjściu z tego politycznego tworu radzi sobie bardzo dobrze i uzyskuje korzyści, wynikające z tego, że nie stosuje się do unijnej biurokracji" - dodawał.

Poseł ruchu Kukiz'15 i Kongresu Nowej Prawicy zapowiedział, że jeżeli skutki Brexitu okażą się dla Brytyjczyków korzystne, to będzie proponował podobne rozwiązanie także polskiemu społeczeństwu.

 

Paweł Jaworski
Źródło: YouTube/ asmeredakcja