Logo
Wilk: Jak prezydent Warszawy może się nie interesować tym, co dzieje się z majątkiem wartości 160 mln zł?

28 sierpnia 2016 08:30

Poseł Jacek Wilk (Kukiz'15) był gościem TVP Info, gdzie tematem rozmowy była sytuacja wokół tzw."dzikiej" reprywatyzacji w Warszawie. Poseł skrytykował postawę kolejnych władz wobec problemu i podkreślił, że tłumaczenie pani prezydent są kuriozalne.

"To ogromny wstyd i grzech naszej klasy politycznej, że Polska przez 27 lat - jako jedyny kraj tej części Europy - nie uchwaliła ustawy reprywatyzacyjnej. Nie rekompensowano szkód ludziom, którzy stracili swój majątek i zostali pozbawieni dorobku całego życia. Wszystko to, co się teraz dzieje, ta dzika reprywatyzacja, to jest efekt tego zaniechania. Stan prawny powoduje, że zwykli Obywatele, którzy nie mają odpowiednich dojść i nie stać ich na drogie kancelarie są bezradni i po prostu nie poradzą sobie z odzyskaniem majątku" – mówił poseł Wilk.

"A Hanna Gronkiewicz-Waltz próbuje uciec od odpowiedzialności. Jak prezydent Warszawy może się nie interesować tym, co dzieje się z majątkiem wartości 160 mln zł? To po co nam taki prezydent?!" – ironizował poseł.

Paweł Jaworski
Źródło: TVP Info