Logo
Włochy eliminują Hiszpanię z Euro!

27 czerwca 2016 19:29

Włochy wygrały z Hiszpanią 2:0 w meczu o ćwierćfinał mistrzostw Europy w piłce nożnej. Bramki na Stade de France strzelili Chiellini i Pelle.

Od początku spotkania przewagę zdawała się mieć włoska drużyna. Podopieczni Antonio Contego raz co raz ruszali na bramkę swoich rywali, Hiszpanie zaś grali niezbyt dokładnie. W '33 minucie prowadzenie Włochom dał Chiellin, który po strzale Edera z rzutu wolnego wbił futbolówkę do siatki. Pod koniec pierwszej połowy mogło być już 2:0, jednak świetną interwencją popisał się De Gea.

Początek drugiej części meczu należał do Hiszpanów, którzy przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Nic jednak z tego nie wynikło, a w '55 minucie Eder wyszedł sam na sam z hiszpańskim bramkarzem, ten jednak znowu popisał się kapitalną obroną.

Do końca spotkania Hiszpanie nacierali, jednak bezskutecznie. W doliczonym czasie gry po stracie piłki z idealną kontrą wyszli Włosi. Darmian dograł do znajdującego się w środku pola karnego Pellego, który ostatecznie dobił mistrzów Europy z 2012 r. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.