Logo
Włosi nie radzą sobie z imigrantami

prostozmostu.net

19 maja 2016 10:36

 

Rosnąca z każdym dniem fala tzw. uchodźców sprawia, że włoskie służby mają ogromny problem z ich przyjmowaniem i rejestrowaniem.

Ruch na wodach Cieśniny Sycylijskiej od kilku tygodniu nieustannie się nasila. Tę właśnie drogę nielegalni imigranci z Afryki wybierają najczęśniej by przedostać się do Europy. Liczba tzw. uchodźców jest jednak na tyle duża, że włoskie służby otwarcie przyznają się do kłopotów jakie mają z przyjmowaniem migrantów. Służby przyznają ponadto, że mają także problemy z ustaleniem tożsamości wielu imigrantów.

W związku z problematyczną sytuacją we Włoszech Unia Europejska zaapelowała do władz tego kraju o stworzenie nowych centrów identyfikacji i rejestracji uchodźców, czyli tzw. hot spotów. Do pięciu istniejących już, m.in. na Lampedusie, mają niebawem dojść dwa nowe. Włosi planują rozlokować hot spoty również na morzu, by w ten sposób "przechwytywać" imigrantów zanim ci dotrą do brzegu.

Tymczasem, wszystko wskazuje na to, że pomimo zastosowanych przez rząd włoski rozwiązań napływ uchodźców do tego kraju będzie systematycznie rósł.

C.

 

za:tvp.info