Logo
Włosi zaostrzają walkę z nielegalną migracją

31 grudnia 2016 18:16

 

Władze Włoch zamierzają wydalić dwa razy więcej nielegalnych imigrantów niż dotąd. Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez szefa tamtejszego MSW i komendanta policji zalecane jest również wzmocnienie kontroli. "Obecność nielegalnych imigrantów to nie tylko problem porządku publicznego, ale i kwestia, w której stawką jest utrzymanie demokratycznej tkanki kraju" – podkreślił szef MSW.

Wytyczne nowego ministra spraw wewnętrznych Marco Minnitiego i szefa policji Franco Gabriellego rozesłano w przedostatnim dniu roku do władz wszystkich prowincji, komend policji, dowództwa karabinierów, Gwardii Finansowej. Dziennik "La Republicca" pisze o początku okresu "zerowej tolerancji". Gazeta informuje, że władze planują zwiększenie liczby ośrodków ds. identyfikacji imigrantów i wydaleń z istniejących obecnie czterech do dwudziestu.

Bardziej intensywne mają być kontrole oraz poszukiwania nielegalnych imigrantów, a także przekazywanie informacji o nich urzędom ds. imigracji. Instytucje te mogą wszczynać procedurę wydalenia, Szczególnie nasilone kontrole mają być wszędzie tam, gdzie pracują nielegalni imigranci, a zatem na przykład w budownictwie, w gastronomii i na targach.

Rząd liczy, że dzięki podjętym działaniom średnia liczba imigrantów odsyłanych z Włoch zwiększy się z 5 tys. do 10 tys. czy nawet, w dalszej perspektywie, do 20 tys. rocznie.

 

MR

źródło: tvpinfo.pl