Logo
Włożyli plastry wieprzowiny między Koran. W proteście

30 lipca 2016 17:22

Do niecodziennego zdarzenia doszło w szpitalu Mater Dei na Malcie. Nieznani sprawcy sprofanowali tam Koran wkładając między kartki paski wieprzowiny. Obok zostawiono zdjęcie zamordowanego niedawno francuskiego księdza. Obok zdjęcia widniał napis: "ofiara islamu".

"Religia z krwią na swoich rękach nie może narzekać jej ksiązki są zabrudzone"  - napisali na zostawionej kartce nieznani sprawcy, którzy dopuścili się profanacji. Islamska Współnota na Malcie w kontrze wydała oświadczenie: "My, muzułmanie mieszkający na Malcie nie będziemy grać w ich grę. Moglibyśmy powiedzieć, jak wszyscy nienawistnicy lub głupcy, że był to akt chrześcijańskiego terroryzmu, ale nie generalizujemy jak Ci sprawcy, mający taki sam program jak inne grupy terrorystyczne, które chcą szerzyć nienawiść na tej pięknej wyspie". Przywódcy muzułmanów na Malcie apelują również o rozwagę i "odpowiedzialne działanie".

Profanację skrytykowało również maltańskie Ministerstwo Zdrowia i arcybiskup Malty. Ten ostatni uważa, że nie powinno się wykorzystywać męczeństwa francuskiego księdza.

PS