Logo
Wniosek Socjalistów i Zjednoczonej Lewicy Europejskiej dotyczący debaty i rezolucji o sytuacji w Polsce przeniesiony na wrzesień

fot. Pixabay

5 lipca 2016 08:10

Parlament Europejski nie zgodził się na wniosek Socjalistów i Zjednoczonej Lewicy Europejskiej, która postulowała debatę i przyjęcie rezolucji dotyczącej sytuacji w Polsce jeszcze w tym tygodniu. Europosłowie zdecydowali, że PE zajmie się sytuacją w Polsce we wrześniu.

Przed tygodniem szefowie frakcji w europarlamencie zdecydowali, że planowanej na lipiec debaty w ramach prowadzonej przez Komisję Europejską procedury ochrony praworządności wobec Polski nie będzie. Z wnioskiem o zmianę tej decyzji wystąpili jednak członkowie Zjednoczonej Lewicy Europejskiej oraz Socjalistów i Demokratów. 

Komisja Europejska, Komisja Wenecka wyraziły swoje zaniepokojenie sytuacją w Polsce. Trybunał Konstytucyjny jest sparaliżowany. W tej chwili są przyjmowane nowe ustawy dotyczące walki z terroryzmem, nadzoru w internecie, mediów oraz przerywania ciąży - mówiła Barbara Spinelli.

W głosowaniu 276 europosłów było jednak za odłożeniem debaty i rezolucji na wrzesień, 52 europosłów za przyspieszeniem prac a 18 wstrzymało się od głosu.

 

Paweł Jaworski
Źródło: RMF24