Logo
Spotkanie Wolnościowców w Sejmie na Ogólnopolskim Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych [FOTO+WIDEO]

fot. Paweł Jaworski

27 listopada 2016 11:27

Wczoraj z inicjatywy posłów: Jakuba Kuleszy, Jacka Wilka i Tomasza Jaskóły odbyło się Pierwsze Ogólnopolskie Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych. W spotkaniu zorganizowanym w Sejmie udział wzięli wolnościowcy z całej Polski. Był czas na przemówienia, refleksje, dyskusję i wnioski.

"Podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych nie będziemy koncentrować się na kwestiach politycznych i światopoglądowych – skupimy się na sprawach gospodarczo-ekonomicznych, obierając sobie za cel strategiczny, wspólne wypracowanie koncepcji oraz narzędzi prawnych służących uwolnieniu i obudzeniu na nowo wspaniałej polskiej przedsiębiorczości. Intencją Forum jest stworzenie platformy wymiany myśli, doświadczeń i pomysłów pomiędzy organizacjami wolnościowymi oraz wolnościowymi parlamentarzystami. Forum będzie również doskonałą okazją do integracji środowiska wolnorynkowego" – zapowiadał spotkanie poseł Jacek Wilk.

Poseł Jakub Kulesza poprowadził panel, w którym skupił się przede wszystkim na propozycjach mających poprawić komunikację  z posłami obecnej kadencji parlamentu, którzy mogliby składać projekty ustaw i interpelacje w imieniu środowiska wolnościowego. Padła także propozycja stworzenia portalu, który mógłby być narzędziem sprawnej komunikacji w zakresie współpracy leglislacyjnej.

"Feudałowie w partiach są tak naprawdę socjalistami, ponieważ wierząc w swój geniusz wierzą, że sami mogą naprawić państwo lub przewrócić system. Tymczasem do faktycznej pracy potrzeba wielu liderów a nie partyjnego wodza, króla, delfina czy innego feudała. Potrzeba jasnych zasad działania, jasnych i transparentnych zasad awansu, jasnych zasad funkcjonaliści politycznej. Polityka to gra zespołowa. Wielu "polityków" myśli, że jest szachistami, a naprawdę grali dotychczas w bierki i/lub warcaby. Tak! Każda wodzowska partia czy to systemowa czy anty-systemowa jest oparta na złudzie centralnego zarządzania czyli SOCJALIZMIE. Kończy się absurdem, że (niektórzy) Wolnościowcy zachwyceni są nie Ameryką, lecz Putinem co z gruntu pokazuje że jest to nielogiczne. Musimy opierać się na wzorcach najbardziej wolnych społeczeństw. Jeśli to was nie przekonuje to spójrzcie na historię. Gdzie rodziły się nazizmy, faszyzmy, socjalizmy i komunizmy, maoizmy? Zawsze tam, gdzie silny był feudalizm i brak społeczeństwa otwartego. W Polsce mamy skompromitowane i skorumpowane partie polityczne. Mają charakter mafijny i zachowują się jak mafia. Mają cechy zaspokajania potrzeb swoich członków na zdobytym majątku, zakresie uprawnień itd. Dlatego musimy rozpocząć budowę JOW już teraz projektem "poseł społeczny" - już teraz możemy przygotowywać ludzi - kandydatów do Sejmu, tak, aby pracowali już na dokumentach sejmowych. Za trzy lata będą wdrożeni do tego, ABY TEN SYSTEM ZMIAŻDŻYĆ, MAJĄC 100-150 posłów" – pisał już po Forum Wolnościowym poseł Tomasz Jaskóła.

W panelu eksperckim poświęconym planom gospodarczym rządu Prawa i Sprawiedliwości pt. "Plan Morawieckiego w oczach wolnościowców” głos zabrali: Marcin Chmielowski (Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości), Sławomir Mentzen (Wolność), Marek Kułakowski (Centrum Analiz KoLibra), Piotr Palutkiewicz (Instytut Inicjatyw Gospodarczych i Konsumenckich INSTIGOS). Dyskusję, w której poruszono wątek gospodarki, ale również demografii, podatków oraz nadmiernej biurokracji moderował Stefan Sękowski (Nowa Konfederacja). 

W trakcie Ogólnopolskiego Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych wręczono też nagrodę Fryderyka Bastiata, której pierwszym lauretem został polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej - Stanisław Michalkiewicz.

Prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia:

Na spotkaniu zabrał też głos europoseł i lider partii Wolność - Janusz Korwin-Mikke:

PJ
Źródło: Prosto z Mostu, Takt TV / fot. Prosto z Mostu