Logo
Wszechpolacy u Dziwisza. Wyborcza dostaje białej gorączki

24 maja 2016 10:06

W poniedziałek delegacja Młodzieży Wszechpolskiej wraz z posłem Adamem Andruszkiewiczem  spotkała się z Metropolitą Krakowskim kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Zależało nam, aby po medialnych atakach mających miejsce w minionych tygodniach, a skupionych na relacjach między biskupami a narodowcami, móc spokojnie omówić swoje stanowisko i kierunki działania. Przedstawione zostały również dotychczasowe akcje podejmowane przez MW oraz sposoby pracy wychowawczej w duchu idei narodowej. Zostaliśmy życzliwie przyjęci, a Kardynał pobłogosławił naszej dalszej pracy  - piszą wszechpolacy na swoim Facebooku.

Temat podjęła także Gazeta Wyborcza, którą fakt spotkania narodowców z kard. Dziwiszem widocznie zabolał. Ta praca ostatnio polegała na spaleniu kukły Angeli Merkel i organizacji marszów przeciw uchodźcom - żali się Gazeta. 

Dziennikarzom z Czerskiej nie podoba się również współpraca Młodzieży Wszechpolskiej z Obozem Narodowo-Radykalnym, o którym swego czasu było głośno z powodu marszu rocznicowego: Wszechpolacy i ONR-owcy wspólnie organizują Marsz Niepodległości w Warszawie czy manifestują pod hasłami "zakazu pedałowania" i "wieszania komunistów".

Innymi dowodami na propagowanie faszyzmu przez narodowców ma być m.in. spalenie kukły Angeli Merkel w Białymstoku oraz fakt, że rok temu na marszu antyimigracyjnym dwóch 19-latków wykonało "hitlerowskie pozdrowienia". Wyborcza ma również problem, że wszechpolacy są innego zdania na temat uchodźców niż papież Franciszek. 
 

źródło: Facebook/Gazeta Wyborcza

N.