Logo
Wyciekły szokujące maile sędziów TK wybranych przez PO. "Być może Andrzej powinien porozmawiać z Kopacz"

fot. Wikimedia Commons

3 października 2016 11:00

Portal TVP Info dotarł do wymiany mailowej między sędziami Trybunału Konstytucyjnego wybranymi przez Platformę Obywatelską, z których jasno wynika, że Andrzej Rzepliński, Stanisław Biernat i Piotr Tuleja wiedzieli o konsekwencjach zmian w propozycach poprawki do projektu uchwały dającej więcej miejsc w TK kandydatom PO.

Kierownictwo Trybunału miało pełną świadomość, jeszcze przed wejściem w życie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, autorstwa koalicji PO-PSL, że jest ona "psuciem państwa" oraz prezentuje "mentalność z Samych Swoich". Sędziowie Tuleja i Biernat pisali między sobą wprost, że zarzuty wobec pomysłów Platformy Obywatelskiej "tworzą nieznośną aurę Trybunału”, przez co po zmianie władzy w Polsce "TK będzie zdelegitymizowany”

"Może w tej PO jest choć jedna sensowna i równocześnie decyzyjna osoba, która zrozumie sytuację i wzniesie się ponad metalność z Samych Swoich. Być może Andrzej powinien porozmawiać z Kopacz, żeby uświadomić jej powagę sytuacji. Jak będą szli w zaparte i cynicznie rozgrywali projekt, to potem nie powinni się dziwić wynikom wyborów. Opozycja zrobi z tego sztandarowy motyw kampanii wyborczej pt. "Jak PO psuje państwo?". I będą mieli rację." - pisał Piotr Tuleja.

PJ
Źródło: TVP Info