Logo
Wyniósł z płonącego domu dwie osoby. Nagrodę pieniężną przeznaczył na prezenty dla Domu Dziecka

21 grudnia 2016 09:37

Postawa młodego pracownika Zakładów Azotowych w Puławach godna naśladowania! Dominik Kuba uratował życie dwóch osób wynosząc je z pożaru. Wykazał się przy tym ogromną odwagą i bohaterstwem. Poźniej, także piękną postawą.

Za akcję ratunkową, w której uratował życie dwóch osób, otrzymał gratulacje od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Oddzielne pismo z informacją skierował również do pracodawcy: "W mojej ocenie postawa Pana Dominika Kuby zasługuje na wielki szacunek i uznanie. Szybka i trafna decyzja o podjęciu akcji ratunkowej być może pozwoliła uratować ludzkie życie i zapobiegła ogromnej tragedii".

Jak informuje portal lublin112.pl, Zakład Azotowy postanowił nagrodzić Dominika Kubę za przykładną postawę nagrodą pieniężną, ale ten jej nie przyjął.

"Mam tytuł ratownika, przeszedłem kurs kwalifikowany udzielania pierwszej pomocy i jestem zobligowany udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem służb medycznych. Robiłem to co do mnie należało, bezinteresownie, dlatego mało moralne by było, gdybym teraz przeznaczył tę nagrodę na swoje potrzeby. Są ludzie bardziej potrzebujący. Wolałem przeznaczyć pieniążki, które miałbym za uratowanie tej osoby, na pomoc dla dzieci z Domu Dziecka" – wyjaśnił.

Dzięki temu paczki otrzymało trzydziestu wychowanków Domu Dziecka.

PJ
Źródło: lublin112.pl