Logo
Z ostatniej chwili: Rosyjski ambasador w Turcji zastrzelony! [WIDEO]

19 grudnia 2016 17:41

Największy turecki dziennik "Hurriyet" poinformował, że ambasador Rosji został postrzelony w Ankarze. Według najnowszych doniesień, Andriej Karłow zmarł w drodze do szpitala. Natomiast jutro planowana jest wizyta tureckiego ministra spraw zagranicznych w Moskwie, sytuacja jest zatem wyjątkowo napięta.

Do ataku na Andrieja Karłowa miało dojść podczas jego przemowy z okazji otwarcia wystawy malarskiej w stolicy Turcji. Napastnik, krzycząc Allahu Akbar oraz odgrażając się w języku rosyjskim, że jest to kara za zbrodnie Rosji w Aleppo, trzykrotnie wystrzelił w kierunku ambasadora - podaje świadek zdarzenia. Ranne zostały także trzy inne osoby, a sam napastnik zostały zastrzelony, informuje rosyjska telewizja NTV. Do akcji włączyły się tureckie siły specjalne, które zabezpieczają budynek. 

Atak na Karłowa zbiega się z zaplanowaną na jutro wizytą tureckiego ministra spraw zagranicznych Mevlüta Çavuşoğlu w Moskwie. W spotkaniu mają uczestniczyć także jego odpowiednicy z Rosji i Syrii. Przedmiotem rozmów bądzie sytuacja w Syrii i sposoby na jej rozwiąznie. 

Zamach na Karłowa potwierdziła rosyjska ambasada w Turcji. 

 

 

źródło: tvn24.pl/kresy.pl
BS