Logo
Zaginął samolot linii EgyptAir z 66 osobami na pokładzie!!!

www.commons.wikimedia.pl

19 maja 2016 12:41

Zaginął samolot pasażerski linii EgyptAir z 66 osobami na pokładzie. Służby naziemne straciły kontakt z pilotami o 2:45 w nocy. Egipskie władze lotnicze twierdzą, że samolot rozbił się a greckie potwierdzają, że maszyna rozbiła się w pobliżu wyspy Karpathos. Premier Egiptu: „Nie wykluczamy żadnej przyczyny, w tym ataku terrorystycznego”.

Ekipy ratunkowe egipskiego lotnictwa cywilnego wciąż poszukują samolotu pasażerskiego, który leciał z Paryża do Kairu. Na pokładzie było 66 osób, w tym troje dzieci, trzech pracowników ochrony linii lotniczych i siedmiu członków załogi.

Agencja AP stwierdza, powołując się na egipskie władze lotnicze że:  „Samolot się rozbił. Jest zbyt wcześnie, by potwierdzić informację o katastrofie samolotu”.

Służby egipskie poinformowały, że:

 „Ze strony samolotu nie było żadnej informacji o problemach w czasie lotu. Także Grecy, którzy jako ostatni mieli kontakt z samolotem, zanim wkroczył w egipską przestrzeń powietrzną, twierdzą, że pilot nie zgłaszał żadnych problemów. Tymczasem linie lotnicze EgyptAir informują na swoim koncie na Twitterze, że odebrano sygnał awaryjny od samolotu długo po tym, jak zniknął on z radaru”.

Reuters, podał informację, że resort obrony w Egipcie zaznaczył, że służby sprawdzają doniesienie: „o płomieniu na niebie, zaobserwowanym przez kapitana statku handlowego, około 130 mil morskich (240 km) od wyspy Karpatos, leżącej między Kretą a Rodos”.  Samolot zniknął z radarów nad Morzem Śródziemnym.

Airbus A320 wykonujący lot nr MS804 wystartował o godz. 23.09 w środę z lotniska w Paryżu. Państwowa telewizja egipska poinformowała, że kontakt z samolotem urwał się o godz. 2.45 nad ranem w czwartek. Z informacji portalu internetowego Flightradar24, który monitorował lot, wynika, że maszyna zniknęła z radarów nad Morzem Śródziemnym, między Kretą, Cyprem i wybrzeżem egipskim.

 

paw

Źródło: www.wp.pl