Logo
Zajęcia ze sprawiedliwości społecznej w Oregonie

poorrichardsnews.com

8 maja 2016 19:25

Nowi studenci uniwersytetu w Oregonie przejdą szkolenie ze „sprawiedliwości społecznej”.

Krytycy obecnego klimatu intelektualnego na kampusach uniwersyteckich wierzą, że sale wykładowe to miejsce indoktrynacji i prania mózgu ze strony lewicowych profesorów wobec studentów, których nakłaniają do zostania „aktywistami sprawiedliwości społecznej”. Tymczasem są w błędzie. Najbardziej zgubne i wątpliwe prawnie formy indoktrynacji rozgrywają się nie w salach, a na stopniu administracyjnym.

Uniwersytet Oregonu jest tutaj dobrym przykładem. Kampus planuje wdrożenie nowego programu dla studentów, rozpoczynających naukę od jesieni 2016. Dr Angela Batista wysłała studentom maila, prosząc o recenzję zaproponowanego programu. Programu promującego bardzo oczywistą ideologię: uczestnicy wezmą udział w programach online na temat „sprawiedliwości społecznej”, „różnorodności” oraz „poczucia przynależności”.

„Ten trening ma na celu pomoc studentom w orientowaniu się w tematach takich jak różnorodność, poczucie przynależności oraz upoważnić ich do wzbogacenia społeczności studentów” – pisze Batista.

Moduły programu wprowadzą studentów w takie zagadnienia jak historia aktywistów sprawiedliwości społecznej w Oregonie, podkreślą wagę różnorodności i poczucia przynależności, dostarczą uczestnikom źródła, dzięki którym będą mogli „włączyć podążanie za sprawiedliwością społeczną do zestawu doświadczeń ze studiów”. Dzięki nim dowiedzą się także o funkcjonowaniu Zespołu Reagowania wobec Uprzedzeń, który prowadzi stronę, gdzie studenci mogą donosić jedni na drugich o potencjalnym nękaniu.

 

 

MM

źródło: collegeinsurrection.com