Logo
Zakaz Facebooka dla muzułmanek?

youtube.com

8 maja 2016 04:52

Brytyjskie meczety apelują do muzułmanek, aby usunęły swoje konta na Facebooku, gdyż prowadzą one do grzechu, a także aby nie zakładały spodni i nie oddalały się na odległość ponad 70 km bez towarzystwa mężczyzny.

Jeden z meczetów w Blackburn opublikował w internecie komentarz, w którym zaleca muzułmankom usunięcie profili na Facebooku. Autorzy wpisu przekonują, że ów portal społecznościowy  pociąga za sobą mnóstwo zagrożeń - „Facebook otwiera drogę do grzechu. Muzułmanki są tam narażone na zło”. Inny meczet – z Birmingham – opublikował z kolei apel, w którym wzywa muzułmanki do zaprzestania noszenia spodni, gdyż ta część garderoby pokazuje, jak wygląda ciało kobiet. Zdaniem autorów spodni nie powinny muzułmanki nosić nawet wówczas, gdy przebywają sam na sam z mężem. 

Inny z meczetów odniósł się również do kwestii podróżowania muzułmanek. W opublikowanym przez siebie dokumencie pt. „Rady dla mężów i żon” autorzy wysuwają tezę, że „kobieta powinna uzyskać zgodę męża" za każdym razem, gdy zamierza wyjść z domu. Wcześniej natomiast Stowarzyszenie Muzułmanów z Blackburn, które jest powiązane z Radą Brytyjskich Muzułmanów, odnosząc się do podobnej kwestii oświadczyło, że kobieta nie powinna oddalać się dalej niż 77 km od domu bez towarzystwa mężczyzny. Dodatkowo mężczyznom nakazuje się noszenie brody, a kobietom zakrywanie twarzy.

Stowarzyszenie Muzułmanów z Blackburn dotowane jest przez rząd brytyjski. Minister Rozwoju Międzynarodowego - Justine Greening, poddaje ostrej krytyce treści zamieszczone na stronie Stowarzyszenie, określając je jako „haniebne i niedopuszczalne”.

NPo

Źródło: http://www.kresy.pl/