Logo
Zamieszki podczas "czarnego protestu" w Kielcach. Zniszczona antyhomoseksualna wystawa

fot. screen z materiału filmowego echodnia.eu

4 października 2016 12:28

Podczas poniedziałkowego "czarnego protestu" w Kielcach doszło do małych zamieszek. Rozjuszonemu tłumowi nie spodobała się wystawa skierowana przeciwko homoseksualizmowi. 

Przypadkowo protest odbył się właśnie przy tej wystawie. Na początku zgromadzeni zaczęli krzyczeć i gwizdać, następnie doszło do rękoczynów i przepychanek. Kobiety próbowały powstrzymać burzącego się młodego mężczyznę, który zdawał się być pod wpływem środków odurzających lub alkoholu - relacjonuje portal echodnia.eu.

Protestujący zaczęli dewastować wystawę. Niektórzy uczestnicy manifestacji chcieli się temu sprzeciwić, jednak większość tłumu była raczej przychylna "aktom wandalizmu". Wszystko działo się na oczach jednej z koordynatorek protestu, która podziękowała za "uprzątnięcie śmieci". 

W poniedziałek w większości miastach wojewódzkich odbył się tzw. "czarny protest". Jego uczestnicy sprzeciwiają się wprowadzeniu ustawy antyaborcyjnej autorstwa Ordo Iuris. Projekt "Stop aborcji" zakłada m.in. zakaz aborcji eugenicznej i aborcji dziecka poczętego w wyniku czynu zabronionego. Wbrew wielu opiniom, projekt gwarantuje matce wybór w przypadku zagrożenia jej życia oraz dopuszcza badania prenatalne.

 

źródło: echodnia.eu

N.