Logo
Zamordowany ksiądz współpracował z imamem i oddał ziemię pod budowę meczetu

fot. Wikimedia Commons

27 lipca 2016 12:13

86-letni ksiądz Jacques Hamel jeszcze jako proboszcz parafii, oddał ziemię lokalnej społeczności pod budowę meczetu. Współpracował także z imamem w ramach dialogu międzyreligijnego.

Francuski kapłan od 10 lat przebywał na emeryturze. Często pomagał aktualnemu proboszczowi parafii, zastępując go pod jego nieobecność. 

Parafianie nie szczędzą mu dobrych uwag. Według wiernych ks. Hamel był troskliwy, życzliwy i zawsze pomagał potrzebującym. "Bardzo dobrze sprawował swoją posługę" - mówią krótko.

Wydarzenie z jednej z ostatnich prowadzonych przez niego mszy mogło przesądzić o tragicznych wydarzeniach. Ks. Hamel wezwał bowiem do modlitwy przez całe lato za dusze zmarłych w nicejskim ataku. 

Umiarkowani muzułmanie twierdzą, że są "oburzeni śmiercią" katolickiego księdza. Szef Rady Muzułmańskiej Górnej Normandii Mohammed Karabila podkreślił, że współpracował z 86-letnim kapłanem ws. współistnienia katolicyzmu i islamu we Francji. "Wszystkie nasze modlitwy są przy nim i przy jego rodzinie" - powiedział.

 

źródło: tvn24.pl

N.