Logo
Zapadł pierwszy wyrok za napaści seksualne w Kolonii

8 maja 2016 04:40

Sąd w Kolonii w piątek oczyścił zatrzymanego Algierczyka z zarzutu napaści seksualnej w Kolonii podczas nocy sylwestrowej. Według pracujących w nim sędziów, nie ma dowodów na to, że to 26-letni mężczyzna napastował poszkodowaną. Telewizja publiczna ARD, po ogłoszeniu wyroku skomentowała go jako „porażkę prokuratury”.

26-letni Algierczyk, oskarżany o dokonanie napaści seksualnej na jednej z kobiet w noc sylwestrową , został uniewinniony. Sędziowie uznali, iż nie ma dowodów na to, że mężczyzna należał do osób, które otoczyły i napastowały kobietę. Poszkodowana nie potwierdziła także, że oskarżony należał do grona mężczyzn, którzy napastowali ją na dworcu kolejowym w Kolonii. Zatrzymany Algierczyk został jedynie skazany za paserstwo oraz wcześniejsze włamanie do samochodu, za co dostał karę sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dodatkowo skazany wkrótce deportowany zostanie do kraju swojego pochodzenia, gdyż nielegalnie przekroczył granicę Niemiec.

Rozprawa przed sądem w Kolonii była pierwszą tego typu, która dotyczyła napaści seksualnych, mających miejsce w nocy z 31 grudnia 2015 r. na 1 stycznia 2016 r. Wcześniej toczyły się co prawda procesy, lecz dotyczyły one napaści rabunkowych. Na policję wpłynęło łącznie 1000 zawiadomień o napaściach, poszkodowanych jest 1200 osób. Ze względu na złą jakość nagrań z kamer oraz trudności w identyfikacji sprawców przez ofiary, przygotowywanie procesów przebiega dość wolno. Pierwszy wyrok sądu w sprawie napaści seksualnych, telewizja publiczna ARD skomentowała: "To porażka prokuratury".


NPo

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/