Logo
Zatrzymano podejrzanych o zniszczenie muralu "Żołnierzy Wyklętych" w Białymstoku

1 grudnia 2016 16:35

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat, którzy mieli zniszczyć patriotyczny mural poświęcony "Żołnierzom Wyklętym". Teraz zajmie się nimi sąd.

"Minionej nocy, przed godziną 1.00, funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku patrolując centrum miasta zauważyli dwóch młodych mężczyzn stojących przed muralem „Żołnierzy Wyklętych” znajdującym się w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Starobojarskiej. Osoby te były zwrócone w jego kierunku i czymś zajęte. Jednak kiedy mężczyźni zobaczyli zbliżających się mundurowych nagle zaczęli uciekać.

Policjanci od razu ruszyli za nimi w pościg, który nie trwał długo. Chwilę później obaj byli w rękach funkcjonariuszy. Wtedy okazało się, że mural został zniszczony poprzez zamalowanie części widniejącego na nim tekstu i dopisanie słów powszechnie uznawanych za obraźliwe.

Podczas sprawdzania zatrzymanych 24 i 29-latka mundurowi zauważyli na dłoniach młodszego z nich ślady farby, a u jego kompana takie same zabrudzenia na rękawiczkach, które ten miał na rękach. Ponadto policjanci znaleźli przy 24-latku torbę, w której były 4 puszki z lakierami w różnych kolorach. Natomiast u 29-latka w kieszeniach kurtki funkcjonariusze zabezpieczyli flamaster i kolejną puszkę farby. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszą zarzuty zniszczenia mienia. Dalej sprawą zajmie się sąd."

Tak brzmi komunikat Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku.