Logo
Zawiadomienie do Prokuratury w sprawie użycia znaku "Polski Walczącej" na Paradzie Równości

fot. Partia Zieloni / Twitter

27 czerwca 2016 15:48

Sprawa niewłaściwego użycia Znaku Polski Walczącej na tegorocznej Paradzie Równości w Warszawie trafiła do Prokuratury. Redakcja kanału internetowego "Apetyt na prawdę" składa zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia.

"[...] Zawiadamiamy o możliwości popełnienia wykroczenia publicznego znieważania Znaku Polski Walczącej oraz wykroczenia demonstracyjnego okazywania lekceważenia Narodowi Polskiemu przez członków partii Zieloni. Do czynów doszło w trakcie organizowanej w Warszawie Parady Równości" – czytamy w zawiadomieniu.

Znak Polski Walczącej podtrzymujący symbole płci: męskiej i żeńskiej, wzbudził wiele kontrowersji i krytycznych komentarzy ze strony internautów. Tegoroczna Parada Równości odbywała się pod hasłem "Równe prawa - wspólna sprawa".

"Członkowie partii Zieloni podczas dwóch manifestacji publicznie znieważyli Znak Polski Walczącej, przerabiając go w sposób, który budzi społeczne oburzenie i moralny sprzeciw [...] Jako młodzi ludzie miłujący Polskę, Jej historię, kulturę i symbole narodowe, zdecydowanie przeciwstawiamy się takiemu wykorzystywaniu Znaku Polski Walczącej, do jakiego doszło podczas Parady Równości i Marszu Godności. Nie do przyjęcia dla nas jest sposób jego przedstawienia, a także kontekst, w jakim został użyty" – piszą w uzasadnieniu twórcy kanału "Apetyt na prawdę".

Autorzy zawiadomienia wystosowali także petycję w obronie godnego traktowania Znaku Polski Walczącej, którą można podpisać tutaj: link do petycji.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Apetyt na prawdę, Partia Zieloni / Twitter / fot. Partia Zieloni/Twitter